Street View Studio, nowa funkcjonalność od Google, które obchodzi swoje 15-lecie

Google Street View świętuje swoje 15 urodziny i z tej okazji przygotowało dla nas klika nowości. Pierwsze zdjęcia sferyczna jakie Google opublikowało w 2007 roku pochodzą z San Francisco, Nowego Jorku, Las Vegas, Miami i Denver. To była zupełna nowość, a teraz ciężko nam wyborazić sobie czasy, bez tej usługi. Street View Studio jest nowym narzędziem od Google.

Google Street View jak powstało?

        Pomysł powstał w 2007 toku, kiedy Larry Page (współzałożyciel Google) postanowił zbudować 360-stopniową mapę całego świata. Od tamtej pory dostępnych jest ponad 220 miliardów zdjęć w mapach Street View z ponad 100 krajów i terytoriów!

Dzięki tej usłudze, ludzie z całego świata mogą w pełni doświadczyć jak to jest w tych miejscach, a do tego potrzebują tylko komuptera lub smartfona. Źródło: Google

Street View Studio, czym jest?

Street View Studio powstało z myślą o twórcach filmów sferycznych. Jeśli chcesz pomóc Google w realizacji planu sfotografowania całego świata to narzędzie Ci to ułatwi. Jest to nowa platforma zawierające wszystkie narzędzia potrzebne do szybkiego i zbiorczego publikowania serii filmów 360. To oznacza, że za jednym razem możemy opublikować w tym samym czasie kilka różnych plików.

Źródło: Federico Kiko Debetto

       Podczas gdy aplikacja Street View jest wciąż dostępna dla osób, które za pomocą smartfonów chcą tworzyć fotosferę 360 to Google widzi Street View Studio jako narzędzie dla osób z aparatami 360 stopni. Google posiada listę rekomendowanych i kompatybilnych kamer 360°.

       Street View Studio jest proste w użyciu, Google udziela informacji jak publikować obrazy sferyczne w swoim narzędziu. Zobacz jakie to proste, kroki wyglądają następująco:

  1. Przejdź do Street View Studio na komputerze lub telefonie komórkowym.
  2. Po lewej stronie kliknij Prześlij.
  3. Wybierz lub przeciągnij i upuść wideo 360. – Obecnie obsługiwane są tylko pliki .mp4 i .mov. – Większość kamer 360 dodaje do pliku wideo metadane, w tym dane GPS. Jeśli aparat sferyczny przesyła te informacje do osobnego pliku .gpx, w prawym dolnym rogu kliknij Więcej i wybierz Prześlij plik GPX.
  4. Kliknij OK.
  5. W prawym dolnym rogu pojawi się pasek postępu, w którym możesz śledzić przesyłanie. Jeśli przypadkowo zamkniesz witrynę podczas przesyłania, wybierz ten sam plik, aby rozpocząć przesyłanie od miejsca, w którym zostało przerwane.
  6. Po zakończeniu przesyłania może minąć kilka dni, zanim zostanie ono przetworzone.
  7. Sprawdź swój film.

Panel boczny i przycisk przesyłania w Street View Studio

Źródło: Street View Studio

Stworzymy dla Ciebie wirtualny spacer!

        Skontaktuj się z nami lub odwiedź nasz fanpage , aby uzyskać wysokiej jakości Wirtualny Spacer.