Fotoggrafia reklamowa dla firm

Wirtualny spacer- Dlaczego Warto? Poznaj 10 korzyści, które przyniesie spacer 360° Tobie i Twojej Firmie

Mamy coraz większą dostępność przyciągających zainteresowanie potencjalnych klientów form marketingu. Wirtualna wycieczka jest innowacyjnym rozwiązaniem, które zdecydowanie przyciąga uwagę i to tylko kwestia czasu kiedy stanie się standardem w ofercie, gdy będziemy mówić o nieruchomościach lub o wizerunku firmy.

Czym jest wirtualny spacer?

        Wirtualny spacer ma za zadanie wprowadzić nas w świat wirtualnej rzeczywistości, gdzie będziemy mieli możliwość obejrzenia otoczenia pod każdym kątem – 360° w poziomie oraz 180° w pionie. Celem takiego rozwiązania jest zbudowanie silnego i realistycznego wrażenia u osoby oglądającej, że spacer dzieje się w czasie rzeczywistym, a sam użytkownik czuje się jakby znajdował się w konkretnym miejscu w tym samym czasie.

          Spacer 3D budowany jest z wysokiej jakości panoram sferycznych. Jest to tak naprawdę ogromnym skokiem, jeśli chodzi o promowanie naszego biznesu bądź nieruchomości w porównaniu do zwykłej fotografii, która pokazuje tylko niektóre części pomieszczenia. Fotograf pokazujący nam klasyczne zdjęcia kieruje wzrok widza tam, gdzie chce. Co może znacznie zakłamywać faktyczny wygląd danego obiektu. W przypadku zdjęć 360° możemy obejrzeć każdy zakamarek zwiedzanego miejsca.

          Osoba oglądająca wirtualny spacer może się poczuć tak, jakby naprawdę była w miejscu, które ogląda. Tak naprawdę wystarczy, że skorzysta z dowolnego urządzenia, które ma dostęp do Internetu – komputer, tablet, telefon. Spacer 3D można obejrzeć z każdego miejsca i o każdej porze! Pod kątem dostępności i łatwości w obsłudze naprawdę robi wrażenie. Klient może się poruszać w identyczny sposób jakby się przemieszczał w obiekcie, dzięki temu, że użytkownik może decydować o kierunku przemieszczania się. Może płynnie przechodzić między kolejnymi pomieszczeniami (panoramami) i zadecydować, gdzie chce spędzić najwięcej czasu. Czy nie brzmi to wspaniale?

Jakie są zalety wirtualnego spaceru ?

Poznaj 10 korzyści, dlaczego warto zainwestować w wirtualny spacer

1. Wyróżnisz się na tle konkurencji

          Wirtualny spacer ze względu na swoją formę, czyli widok pozwalający na zobaczenie całego pomieszczenia, wpłynie 2 razy bardziej na zainteresowanie Twoim obiektem. Zdjęcia 360° znacząco przyciągają uwagę i wzbudzają ciekawość. Potencjalni klienci o wiele chętniej zwrócą uwagę na panoramy sferyczne na Twojej stronie niż na zwykłą fotografię u Twojej konkurencji. Dodatkowo Spacer 3D może zawierać opisy, linki, punkty informacyjne, wideo oraz odnośniki do mediów społecznościowych, czy nawet muzykę. W ten sposób nie ogranicza się do samych zdjęć i może być interaktywny, przez co wzbudzi większe zaangażowanie.

2. Zwiększa ruch na stronie internetowej

          Wraz z wykonaniem usługi dostaniesz swój własny kod HTML. Umożliwi Ci to zamieszczenie spaceru bezpośrednio na Twojej stronie internetowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz kierować ludzi z mediów społecznościowych prosto na Twoją witrynę, poprzez linka, a tym samym możesz generować większy ruch na stronie www. Ludzie znacznie chętniej odwiedzają strony z wirtualnymi spacerami, a co więcej zostają na nich 3 x dłużej niż na witrynach, które nie posiadają wycieczki!

3. Lepsza widoczność w Google Moja Firma

          Dzięki umieszczeniu zdjęć panoramicznych w Google Street View zwiększysz ilość wyświetleń swojej wizytówki. Google w ten sposób zobaczy rosnące zainteresowanie Twoją firmą, co zapewni Ci lepsze pozycjonowanie na liście wyszukiwanych firm i będziesz po prostu wyżej, co wpłynie istotnie na Twoją widoczność. Umieszczenie zdjęć na Google Maps jest całkowicie bezpłatne i może to zrobić osoba, która wykonywała dla Ciebie Spacer. Niestety nie będzie on interaktywny i może zawierać jedynie zdjęcia. Zobacz jak prezentują się zdjęcia 360 na Google. 👈

4. Zdobędziesz miłość mediów społecznościowych

          Wirtualna wycieczka przyciąga wzrok i ma większe szanse, żeby stać się wiralem. Użytkownicy chętniej będą je udostępniać w mediach społecznościowych i pokazywać swoim znajomym. Wyszukiwarki wykorzystują pozytywne sygnały z mediów społecznościowych jako czynnik rankingowy, co oznacza że uzyskasz większą oglądalność i będziesz wyświetlać się wyżej w wynikach wyszukiwania.

5. Wzmacnia wizerunek i buduje zaufanie

          Fotografia 360° nie pozwala na kadrowanie. Przez to pokazuje obiekt takim jakim jest w rzeczywistości, a nie takim jakim chcemy go pokazać. Panoramy sferyczne są w stanie odzwierciedlić charakter i klimat miejsca w porównaniu do zwykłej fotografii. Dodatkowo potencjalny klient może obejrzeć Twój obiekt wcześniej, co zwiększy wiarygodność oraz zaufanie do Twojej firmy.
Im lepiej wykonany spacer, tym większe szanse, że zainteresowany obejrzy Twój obiekt w rzeczywistości.

6. Dostępność i wygoda

          Spacer 3D jest atrakcyjną formą prezentacji danego obiektu, ponieważ w wygodny sposób osoba oglądająca jest w stanie uzyskać potrzebne informacje oraz może skupić się na najbardziej interesującym ją aspekcie. Wirtualna wycieczka daje możliwość jej obejrzenia na każdym urządzeniu, z każdego miejsca i o każdej porze. Wirtualny spacer można umieścić na Twojej stronie www lub w Twojej wizytówce Google Maps (Moja Firma).

7. Pokazuje profesjonalizm w oczach klientów

          Firma, która dba o swój wizerunek przejawia wysoki poziom osobistego zaangażowania, co nadzwyczajnie wpływa na przekonanie o wysokiej jakości świadczonych usług w oczach klientów. Taka firma jest postrzegana jako profesjonalna przez odbiorców. Fotografia sferyczna daje przejrzystość, pokazuje jakość i warunki danego obiektu w sposób otwarty, bez tajemnic. W ten sposób potencjalny klient wie czego może się spodziewać, co wpływa na jego komfort i znacznie chętniej odwiedzi Twój obiekt.

8. Oszczędza czas i pieniądze

         Wizyta w każdym miejscu wiąże się z poświeceniem czasu na dojazd oraz obejrzenie obiektu. Wirtualny spacer sprawia, że klient może obejrzeć go online, tym samym obie strony zyskują czas, a tym samym pieniądze. Co więcej, pozwala przyśpieszyć podejmowanie decyzji oraz skrócić proces zakupowy.

9. Wirtualny spacer to inwestycja

          Koszt wykonania usługi zwykle szybko się zwraca – ROI, czyli zwrot z inwestycji wynosi około 4-ech tygodni. Dzięki dotarciu do większej liczby potencjalnych klientów zyskasz również czas i pieniądze. Co więcej spacer 360° na ten moment jest czymś innowacyjnym. Natomiast kilka lat zdecydowanie stanie się już standardem. Zatem warto zainwestować w niego już dzisiaj i zacząć czerpać z korzyści, jakie przynosi.

10. Dostarcza niezapomniane wrażenia

          Możesz mieć pewność, że wirtualny spacer zapewni wyższy poziom wrażeń. Klient może się poczuć jakby już był w naszej nieruchomości lub firmie. W porównaniu do zwykłej fotografii w spacerze 3D może zobaczyć każdy zakamarek. Użytkownik ma możliwość pójść gdzie chce oraz ujrzeć to co jest za obiektywem! Możliwość interaktywnego pokazania obiektu sprawia również, że możesz opowiedzieć więcej o swoim obiekcie i znacząco zaciekawić potencjalnych klientów, co znacząco Cię wyróżni.

Dla kogo jest wirtualny spacer?

      Jest to przydatne rozwiązanie dla osób posiadających nieruchomość na sprzedaż jak i dla firm z różnych branży takich jak:

• Nieruchomości
• Hotele i Noclegi
• Salony samochodowe
• Galerie sztuki i Muzea
• Teatry
• Prywatne Gabinety
• Sale konferencyjne
• Restauracje
• Salony urody
• Obiekty Sportowe
• Kluby muzyczne i sceny

         Podsumowując, wirtualny spacer jest idealnym rozwiązaniem dla Firm i osób, które chcą budować swój wizerunek w Internecie. Osoba, która ma możliwość zobaczenia Twojego obiektu online, znacznie chętniej odwiedzi go w rzeczywistości. Na tę chwilę spacer 3D jest czymś nowym, przez co wyróżni Cię na tle innych obiektów, ale jest to rozwiązanie tak wygodne i przyszłościowe, że lada moment stanie się standardem. Skoro już wiesz, że ta technologia działa, wypróbuj ja sam. Jest to fantastyczny sposób na dotarcie do większej liczby klientów i wzniesie Twoją Firmę na Wyższy poziom.

        Skontaktuj się z nami lub odwiedź nasz fanpage , aby uzyskać wysokiej jakości Wirtualny Spacer.